1.1 Over je docent, de training en Adobe
Over je docent
Bedankt dat je deze online masterclass hebt gekozen!
Mijn naam is Jolieke Ubachs. Ik ben werkzaam als freelance designer en docent op het gebied van textiel-, dessin- en modeontwerpen. Ik werk al meer dan 20 jaar in de mode- en textielindustrie. Heel graag wil ik de kennis die ik over deze interessante en creatieve industrie heb met jou delen.
Sinds ik in 2013 ben begonnen met lesgeven als docent in (kort) beroepsonderwijs, heb ik al veel ontwerpers mogen helpen om hun bedrijf op te zetten, klaar te stomen voor werk in loondienst en heb ik in company trainingen gegeven.
Wat ik voor jou kan betekenen
Met deze masterclass breng ik je graag op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen, zodat jij als designer voorop loopt in een snel veranderende creatieve industrie.
Je leert hoe AI je op een verantwoorde manier kan helpen om sneller en veelzijdiger te werken. Je kunt zo snel motieven ontwerpen op basis van je eigen input.

Over de masterclass
Volg het aangeboden lesmateriaal in chronologische volgorde. Nadat je de training hebt afgerond, blijf de functies dan goed herhalen en oefenen, zodat je de aangeleerde kennis blijft beheersen.
De training is opgebouwd uit video’s en PDF’s. Gebruik beide om de functies goed aan te leren.
Het lesmateriaal is gemaakt op een Windows PC. Mac-gebruikers kunnen de training moeiteloos volgen. Indien er een functie anders is, staat dat in het lesmateriaal vermeld.
Als in de tekst Ctrl staat, gebruik je als Mac-gebruiker de Command-toets. De Alt-toets is op een Mac-toetsenbord Alt of Option genoemd.
Vragen stellen tijdens de masterclass
→ Volg je op dit moment één van onze online trainingen Dessinontwerpen? Dan kun je gedurende de periode van de persoonlijke begeleiding vragen stellen over deze Masterclass. Mail je vraag naar: info@textilice.nl
→ Heb je op dit moment een verlenging voor één van onze online trainingen Dessinontwerpen? Dan kun je vragen stellen over deze Masterclass. Mail je vraag naar: info@textilice.nl
→ Volg je op dit moment geen van onze online trainingen Dessinontwerpen? En zou je toch graag feedback willen vragen over wat je hebt gemaakt naar aanleiding van deze Masterclass? Bekijk dan de Helpdesk.
Adobe voor voordeliger tarief
Als cursist van Textilice kun je de Adobe Creative Cloud voor een voordeliger tarief nemen. Als deelnemer aan deze masterclass mag je eenmalig gebruik maken van dit aanbod. De betaling is alleen mogelijk via IDeal. Indien je in België woont en betaling via IDeal is niet mogelijk, neem dan contact op met: info@textilice.nl
Hieronder vind je de stappen die je kunt nemen om Adobe te bestellen:
-Je kunt een bestelling plaatsen van de Adobe Creative Cloud via Slim.nl https://slim.slbdiensten.nl/productoverzicht/
-Ga naar: “Mijn school gebruikt geen Kennisnet”
-Ga naar “Registreren”. Bij Stap 2 kies je als school “Textilice”. Rond de registratie af.
-Je ontvangt nu een email. Klik op de link om de registratie te voltooien.
-Log in bij Slim.nl
-Ga naar: https://slim.slbdiensten.nl/productoverzicht/adobe-cc/
-Plaats de bestelling. De Adobe Creative Cloud kost voor een jaar 149,99.
-Je ontvangt een email met instructies om Adobe te downloaden.
Ik wens je veel plezier met deze masterclass!
Jolieke
Curriculum vitae Jolieke:
2002 Diploma Amsterdam Fashion Institute (AMFI)
2002-2011 Dessinontwerper: Vivant (Beek)
2009 gestart als freelance dessinontwerper voor eigen onderneming Textilice
- Agents: Design Color (2011-2019)
- Studio Van Den Broek (On The Surface) (2011-2022)
- Diverse opdrachtgevers
2012-2023 Docent Modeontwerper: Syntra, België
2013-present: Textilice uitgebreid in het geven van kort beroepsonderwijs gespecialiseerd in textiel, dessins, mode
- Ontwikkelen van diverse (online) trainingen
- Adviseren en begeleiden van designers in het ontwikkelen van collecties van gevestigde modebedrijven.
2021-2023 Freelance docent textielwarenkennis: Detex Mode Retail Opleiding
